• Dostawa towaru

DHL - strona internetowa: https://sprawdz.dhl.com.pl/

Kontakt DHL: https://www.dhlparcel.pl/pl/dla-ciebie/obsluga/kontakt.html

Godziny dostawy przesyłek kurierskich
Standardowo przesyłki kurierskie dostarczane są między godziną 10 a 17. Firma kurierska nie może zagwarantować konkretnej godziny dostawy. W większych miastach istnieje jednak możliwość ustalenia z kurierem przybliżonej godziny. Należy wówczas w przewidywanym dniu dostarczenia przesyłki skontaktować się z najbliższym oddziałem firmy kurierskiej. Podając numer nadawczy otrzymany od nas w mailu potwierdzającym wysyłkę, mogą Państwo ustalić z kurierem godzinie odbioru.


Co się stanie jeśli kurier nie zastanie mnie w miejscu dostawy?
Kurier zostawi awizo z numerem przesyłki oraz numerem telefonu do oddziału firmy kurierskiej. Należy wówczas zadzwonić i ustalić z firmą kurierską godzinę odbioru przesyłki, ew. umówić się na odbiór przesyłki w oddziale firmy kurierskiej. Następnego dnia roboczego ma miejsce ponowna próba dostarczenia przesyłki. W przypadku ponownego nie odebrania, paczka zostaje odesłana do nadawcy, bądź też zatrzymana w oddziale w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.


Dostawa kurierska w soboty oraz jej koszt
W soboty kurierzy normalnie nie dostarczają przesyłek. Jeśli jednak zależy Państwu na odbiorze przesyłki w sobotę i mieszkają Państwo w mieście, w którym firma kurierska ma oddział istnieje możliwość dostawy na sobotę. Należy to jednak wyraźnie zaznaczyć podczas składania zamówienia. Usługa ta jest dodatkowo płatna.


Czas dostawy towaru
Firma kurierska. W przypadku wysyłki firmą kurierską czas dostawy to zazwyczaj 1 dzień roboczy. Przesyłka dociera do adresata najczęściej następnego dnia roboczego po nadaniu przesyłki (oprócz sobót i niedziel). Zdarzają się jednak czasami przypadki losowe, na które nie ma wpływu ani firma kurierska, ani nasz sklep, np. awaria samochodu. W takim wypadku prosimy o wyrozumiałość i wzięcie pod uwagę możliwości dotarcia przesyłki z lekkim opóźnieniem. Poczta Polska.W przypadku wysyłki Pocztą Polską czas dostawy wynosi ok. 1-2 dni

Dostawa przesyłki do miejsca pracy

Jako miejsce dostawy można oczywiście podać miejsce swojej pracy. Jest to wygodne, jeśli w godzinach doręczeń przesyłek (czyli 10 - 17) przebywają Państwo w pracy, a w miejscu zamieszkania nie będzie obecna żadna osoba mogąca odebrać przesyłkę.

Co zrobić jeśli przesyłka jest uszkodzona?
Jeśli zauważą Państwo uszkodzenia przesyłki powstałe podczas transportu, prosimy o nie odbieranie przesyłki i jak najszybsze skontaktowanie się z nami. W przypadku, gdy towar różni się od zamówionego należy spisać protokół niezgodności i wysłać do nas jego kopię lub jako zeskanowany dokument. Zaraz po jego otrzymaniu niezwłocznie zajmiemy się wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji.


Co zrobić jeśli przesyłka zawiera towar inny od zamawianego?
W przypadku, gdy towar różni się od zamówionego należy spisać  protokół niezgodności i wysłać do nas jego kopię lub jako zeskanowany dokument. Zaraz po jego otrzymaniu niezwłocznie zajmiemy się wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji. Jeśli otworzyliście Państwo przesyłkę już po wizycie kuriera należy powiadomić nas o tym fakcie (mailowo lub telefoniczne) oraz po konsultacji z nami wypełnić "Dokument zwrotu towaru".