Konferencje medyczne 2022 – przegląd konferencji II połowy roku.

W naszym artykule dowiesz się jakie są najważniejsze konferencje II połowy roku 2022, które odbędą się w Polsce. W naszym zestawieniu znajdziesz krótką charakterystykę konferencji oraz linki bezpośrednie do organizatora, które umożliwią Ci rejestrację. Sprawdź najważniejsze sympozja z branży medycznej, które mogą Cię zainteresować w 2022 roku.

Kalendarz konferencji medycznych II połowy 2022

52 Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego

Link: https://kongres2022.pturol.org.pl/

Data wydarzenia: 19.09 – 21.09 2022

Adres: Warszawa, Skalnicowa 21 (Hotel Double Tree by Hilton)

 


Jubileuszowy Kongres Naukowo-Szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran

Link: https://kongresptlr.pl/

Data wydarzenia: 8-10 września 2022

Adres: Bitwy pod Płowcami 54, Sopot, (Centrum Konferencyjne Hotelu Radisson Blu)

Tematyka:

W programie Kongresu liczne debaty oraz warsztaty, wszystkie w ujęciu codziennej praktyki. To co przedstawimy będzie efektem naszych 20-letnich doświadczeń.

To wyjątkowe spotkanie specjalistów, którym bliskie jest leczenie trudno gojących się ran. Zapraszamy lekarzy i pielęgniarki wszystkich specjalności, ratowników medycznych, podologów i podiatrów, rehabilitantów, dietetyków, psychologów, a także studentów, którzy już niedługo będą podejmowali odpowiedzialne decyzje kliniczne.

 


VII KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA POLSKIEGO TOWARZYSTWA NEUROLOGICZNEGO

Link: https://www.termedia.pl/Konferencja-VII-KONFERENCJA-NAUKOWO-SZKOLENIOWA-POLSKIEGO-TOWARZYSTWA-Intro,1706,18668.html

Data: 14.09.2022 - 17.09.2022

Miejsce: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1

 


XLIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego

Link: http://www.ptoitr2022.pl/

Data wydarzenia: 22.09 – 24.09 2022

Adres: Warszawa, ul. Skalnicowa 21 (DoubleTree by Hilton)

Tematyka:

Tradycyjnie w czasie Zjazdu zajmiemy się zagadnieniami ortopedii, traumatologii narządu ruchu, a w części ogólnej będzie miejsce na zagadnienia organizacyjne. Tak jak zawsze w Zjeździe udział wezmą pielęgniarki – instrumentariuszki, które na co dzień z nami pracują. Dodatkowo do naszego spotkania dołączy kilka środowisk pacjenckich zorganizowanych w grupach środowisk integrujących chorych z różnymi schorzeniami lub deformacjami.


I WARSZAWSKIE FORUM OKULISTYCZNE

Link: https://wfo2022.icongres.pl/

Data wydarzenia: 02.10 – 03.10 2022

Adres: Józefów, ul. Telimeny 1 (HOLIDAY INN RESORT)

Tematyka:

Ideą spotkania jest współczesne szerokie spojrzenie na choroby narządu wzroku. Pierwszy dzień konferencyjny planujemy w formule warsztatowo-kursowej. Główny akcent położymy na przedstawienie praktycznych wskazówek postępowania w procesie diagnostyczno-terapeutycznym. W programie znajdą Państwo między innymi wetlaby chirurgiczne, kursy z szycia mikrochirurgicznego, iniekcji w medycynie estetycznej, laseroterapii czy kurs z optyki okularowej. W  drugim dniu konferencyjnym, zaproszeni Goście, autorytety w swoich dziedzinach, przekażą nam najnowsze doniesienia diagnostyczno-chirurgiczne dotyczące zaćmy, jaskry, chorób siatkówki i aparatu ochronnego oka. 


XII Międzynarodowa Konferencja OKULISTYKA – KONTROWERSJE

Link: https://ok2022.pl/

Data wydarzenia: 13.10 – 15.10 2022

Mijsce: Adres: Wrocław, Wystawowa 1

Tematyka:

Podobnie jak w latach ubiegłych, tematy konferencji będą zróżnicowane, ale zawsze w oparciu o nowości w postępowaniu diagnostycznym i terapeutycznym. Zależy nam na przekazaniu najbardziej aktualnej wiedzy oraz na praktycznym podejściu do omawianych zagadnień w przyjaznej interaktywnej formule.


Krajowa Konferencja Pulmonologów i Mikrobiologów

Link: https://www.igichp.edu.pl/2021/12/23/krajowa-konferencja-pulmonologow-i-mikrobiologow-12-14-pazdziernika-2022/

Data wydarzenia: 12.10 – 14.10 2022

Miejsce: Online

 Konferencja ma cel naukowo-szkoleniowy. Wykłady dotyczyć będą wielu zagadnień pulmonologicznych (w tym gruźlicy, COVID-19 w różnych aspektach, zakażeń dolnych dróg oddechowych o ciężkim przebiegu, zapaleń płuc w immunosupresji, astmy, POChP, raka płuca, chorób śródmiąższowych, zapaleń naczyń).


Akademii po Dyplomie 2022 Ginekologia NOWE TRENDY I STARE WYZWANIA W GINEKOLOGII I POŁOŻNICTWIE

Link: https://podyplomie.pl/kongresy/ginekologia-2022/Hotel%20Warszawianka,%20Jachranka

Data: 21-22.10.2022

Miejsce: Hotel Warszawianka, Jachranka

Tematyka:

XVI Kongres Akademii po Dyplomie Ginekologia, który po dwóch latach formuły online odbędzie się stacjonarnie! W trakcie spotkania będą poruszane tematy zarówno z zakresu położnictwa, jak i ginekologii. Formuła prowadzenia wykładów pozwoli na przedstawienie algorytmów postępowania, które będą pomocne w codziennej praktyce.


Bieszczadzkie Dni Neurologiczne

Link: https://bdn2022.skolamed.pl/

Data wydarzenia: 4-5 listopada 2022

Adres: Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów****

Tematyka:

 Tematyka naszych konferencji tradycyjnie obejmuje rozpoznawanie i leczenie najważniejszych schorzeń neurologicznych m. in. stwardnienia rozsianego i chorób neurozwyrodnieniowych. Omawiamy aktualne tematy i najnowsze doniesienia dotyczące problematyki bólu, udaru mózgu starając się skupić na informacjach ważnych dla codziennej praktyki lekarskiej.

Kierownikami naukowymi konferencji są prof. dr hab. n. med. Halina Bartosik-Psujek oraz dr n. med. Dariusz Bielecki.

 


XII KONGRES AKADEMII PO DYPLOMIE STANY NAGŁE

Link: https://podyplomie.pl/kongresy/stany-nagle-2022/online

Data: 18-19.11.2022

Miejsce: Online

 Na naszej stronie zawsze chcemy zaprezentować treści z zakresu zdrowia, medycyny oraz urody. Wiemy jak ważna jest wiedza w pracy lekarza jako wysokiej klasy specjalisty. Wiedzę jako specjalista można zdobywać miedzy innymi poprzez sympozja, zjazdy i konferencje edukacyjne. Citomedical to strona dzięki której znajdziesz nowości z zakresu sprzętu medycznego. Wszystko co potrzebujesz do gabinetu lekarskiego znajdziesz na naszej stronie.